Agencja Art'Ev

Korzystamy z plików Cookie

Polityka prywatności i cookie

Sprzątanie Gliwice, firma sprzątająca Agencja Artev

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?
Opublikowany: 09.02.2021

Plaga owadów w domu to dość częsty problem, który dotyka nawet osoby regularnie dbające o czystość w pomieszczeniach. Zjawisko to zazwyczaj pojawia się w blokach. Najczęściej lokatorzy skarżą się na obecność karaluchów, pcheł, czy mrówek, a przede wszystkim pluskiew. Żeby je skutecznie usunąć, konieczna jest profesjonalna dezynsekcja mieszkania, która nie tylko przyczynia się do zabijania pojedynczych szkodników, ale również zwalcza źródło problemu, likwidując zagrożenie powracania uciążliwego kłopotu. Co zrobić, zanim rozpocznie się odpluskwianie mieszkania? 

Dezynsekcja mieszkania pluskwy i inne owady

Dezynsekcja mieszkania to proces, który ma na celu pozbycie się szkodników z domu. Można tego dokonać na różne sposoby. Najczęściej wybierane są techniki zamgławiania, które są niezwykle skuteczne. Rozpylane są substancje, które zabijają owady, a także ich jaja oraz larwy. Chmura ze specjalnymi środkami biobójczymi wprowadzana jest do pomieszczenia przy użyciu odpowiedniego urządzenia. Mgła dociera do każdego zakamarka, nawet najbardziej ukrytego. Właśnie dlatego dezynsekcje mieszkań z pluskiew przez opryski czy zamgławianie przynoszą oczekiwany skutek. 

Ważne jednak, żeby właściwie dobrać rodzaj preparatu i sprzętu do problemu, z jakim musi się uporać specjalista. Zanim zjawi się on w domu, trzeba też odpowiednio przygotować pomieszczenie. 

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Najważniejsze, by wskazać fachowcowi strefy, w których pojawia się najwięcej szkodników. Działania przeprowadzane są w całym domu, ale szczególnej uwagi wymagają miejsca, gdzie najczęściej widoczne były niepożądane owady. Pomoże to w efektywnym zwalczaniu problemu. Dlatego, jeśli użytkownicy lokalu nie mają takiej wiedzy, zanim umówią spotkanie z fachowcem, powinni obserwować mieszkanie. 

Kolejnym krokiem jest odsunięcie mebli od ścian i zrobienie przestrzeni dla specjalisty w miejscach trudnodostępnych. Musi on mieć szansę swobodnego poruszania się po cały mieszkaniu, by móc wykonywać dokładny oprysk. Konieczne będzie również opróżnienie szafek, schowków itp. stref, w których najczęściej pojawiały się szkodniki. Odpluskwianie mieszkania opryskiem lub zamgleniem może mieć destrukcyjny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie sprzętów elektronicznych. Dlatego należy wszystkie urządzenia odłączyć od kontaktu, a najlepiej usunąć je z pomieszczenia, w którym będą prowadzone działania dezynsekcyjne. Warto też zdjąć ze ścian fotografie, plakaty oraz obrazy. Pod nimi mogą gnieździć się owady, które również należy zlikwidować. Z tego samego powodu dobrze jest zdemontować listwy, odsłonić wszelkie rurki i maskownice. 

Nie wolno zapomnieć, by schować lub zabezpieczyć produkty spożywcze. Chemiczne preparaty, które używane są do dezynsekcji mieszkania, nie mogą dostać się do żywności. Są one bowiem szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Podobnie należy zatem postąpić ze sztućcami, szczoteczkami do zębów i wszelkimi przedmiotami przeznaczonymi do dbania o higienę osobistą. Bardzo często owady gnieżdżą się w pobliżu szafki pod zlewozmywakiem. Dlatego należy uprzątnąć tę strefę, zabrać wszystkie przedmioty znajdujące się tam, by fachowiec mógł dokładnie spryskać to miejsce. Odpluskwianie mieszkania musi zostać przeprowadzone w sposób skrupulatny. 

Jak postępować, gdy dezynsekcja z pluskiew i innych szkodników będzie zakończona?

Chemiczne preparaty są niebezpieczne dla ludzi. Dlatego po wykonanych czynnościach należy opuścić lokal na co najmniej dwie godziny. Substancje muszą dokładnie się rozejść, osiąść na powierzchniach, a następnie wyschnąć. Można lekko uchylić okno, ale nie powinno się go otwierać. Dokładne wietrzenie należy jednak wykonać po powrocie do mieszkania po upływie wymaganego czasu. 

Ile kosztuje odpluskwianie mieszkania?

To, ile kosztuje odpluskwianie mieszkania, jest kwestią zależną od wielu czynników, dlatego nie można jednoznacznie wskazać ceny. Na wysokość opłaty wpływa m.in. ilość pomieszczeń, ich rozmiar, rodzaj insektów, z jakimi musi zmierzyć się specjalista, a tym samym środek (jego koszt), którego trzeba użyć, trudność w dostępie do pomieszczeń i wiele innych. Najlepiej kontaktować się z przedstawicielem firmy, który przeprowadzi szczegółowy wywiad, zbierze najistotniejsze informacje i przygotuje plan działania oraz kosztorys.

Opublikowany w:
Wróć