Agencja Art'Ev

Korzystamy z plików Cookie

Polityka prywatności i cookie

Sprzątanie Gliwice, firma sprzątająca Agencja Artev

Sprzątanie domu po remoncie - praktyczne wskazówki

Sprzątanie domu po remoncie - praktyczne wskazówki
Opublikowany: 09.02.2021

Wiele osób długo czeka na ten moment, odkłada pieniądze, planuje zmiany. Wreszcie nadchodzi ta chwila. Odświeżanie mieszkania zawsze ekscytuje, pozwala odnowić otoczenie, zmienić w nim klimat, stworzyć warunki sprzyjające odpoczynkowi. Kiedy jednak prace zostaną ukończone, pojawia się wyzwanie, jakim jest sprzątanie domu po remoncie, które podobnie jak sprzątanie domu po budowie wiążę się z wieloma obowiązkami, którym należy sprostać. Dlatego najlepiej jest wynająć fachowców, którzy szybko i sprawnie uporają się z odpadami pobudowlanymi i innymi nieczystościami. Jakie prace należy wykonać, by przywrócić w mieszkaniu ład?

Sprzątanie poremontowe - wywóz gruzu

Największym wyzwaniem, szczególnie dla tych, których czeka sprzątanie domu po budowie, jest wywóz gruzu. Są to odpady, których nie można tak po prostu wyrzucić do śmietnika. W trosce o ochronę środowiska przepisy prawa ściśle kodyfikują warunki składowania odpadów budowlanych. Dlatego należy skorzystać z usługi profesjonalnej firmy, która dysponuje właściwymi uprawnieniami. Pracownicy takich przedsiębiorstw podstawiają kontenery, wykonują załadunek, a następnie zgodnie z prawem wywożą gruz oraz pozostałe śmieci do miejsca przeznaczonego do ich składowania.

Odpyl wszystkie pomieszczenia

Zawsze sprzątanie poremontowe wiąże się z koniecznością odpylenia pomieszczeń. Nakładanie tynków, nanoszenie gładzi szpachlowej oraz malowanie to czynności, które są przyczyną przedostawania pyłków do powietrza. Dzieje się to w wyniku polerowania, szlifowania i ścierania. Drobinki przemieszczają się po całym domu, a ich wdychanie stanowi zagrożenie dla zdrowia. Dlatego sprzątanie mieszkania po remoncie to również konieczność odpylenia. 

Jest to proces polegający na oddzieleniu drobnych cząsteczek z gazów, które je przenoszą. W tym celu stosuje się profesjonalne działania, jakimi są dwa rodzaje filtracji: sucha i mokra. Żeby je przeprowadzić, należy dysponować specjalistycznym sprzętem. Odpylanie i sprzątanie domu po remoncie można zlecić fachowcom, którzy szybko przywrócą zdrowe i bezpieczne powietrze w pomieszczeniach, wolne od szkodliwych dla płuc pyłów. 

Dokładne mycie powierzchni

Kolejnym krokiem jest umycie podłóg i posadzek. Zazwyczaj podczas wykonywania remontów powierzchnie te zabezpiecza się specjalną folią, jednak niemal zawsze drobinki farby, gipsu czy gładzi zanieczyszczą wykładzinę/parkiet. Dlatego należy je starannie umyć we wszystkich pomieszczeniach. Sprzątanie mieszkania po remoncie to także konieczność wyczyszczenia wszystkich sprzętów. Odpylenie pokojów pozbędzie się drobinek unoszących się w powietrzu, ale wiele z nich w międzyczasie zdążyło osiąść na urządzeniach, książkach, płytach i innych przedmiotach stojących na regale lub szafce. Odświeżenia wymagają również meble. 

Do tego celu wystarczy wykorzystać wilgotną szmatkę lub specjalne ściereczki przeznaczone do usuwania kurzu lub np. czyszczenia mebli. Należy jednak uważać, przy czyszczeniu sprzętu RTV, by nie doprowadzić do jego uszkodzenia. W przypadku foteli, łóżka i innych elementów pokrytych materiałami najlepiej sprawdzi się nowoczesny odkurzacz przemysłowy.

Sprzątanie domu po remoncie - porządkowanie otoczenia

Ostatnim etapem sprzątania poremontowego jest uporządkowanie posesji. Szczególnej staranności wymagają tereny zielone. W trakcie pracy trzeba zachować ostrożność, by nie zniszczyć roślin. Jeśli na posesji znajdują się kamienne posadzki lub alejki, należy zastosować właściwe preparaty, które usuwają brud z naturalnego kamienia, a jednocześnie nie niszczą jego struktury. Na koniec dobrze jest przeprowadzić również impregnację. 

Korzyści płynące z wynajęcia profesjonalnej ekipy

Dobrym posunięciem jest zatrudnienie specjalistów. Sprzątając mieszkanie czy dom po remoncie lub budowie, trzeba przeprowadzić wiele działań, które wymagają dysponowania specjalistycznym sprzętem. Jego zakup to droga inwestycja. O wiele tańsze jest postawienie na usługi fachowców. Oszczędność nie jest jedyną zaletą. To także gwarancja dokładnego i skutecznego przeprowadzenia prac. Doświadczenie profesjonalnej ekipy pozwala także na o wiele szybsze działanie, niż miałoby to miejsce przy samodzielnym sprzątaniu poremontowym. Warto zatem zlecić prace fachowcom, a samemu skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

Opublikowany w:
Wróć